CINEMA NEOMARIN – Biletiva Hakkındaki Haberler

21 Şub 2023
baha

CINEMA NEOMARIN – Biletiva Hakkındaki Haberler

 

Winnie the Pooh: Kan ve Bal

 

İlk çıkmaya başladığında dergide entelektüel yazarlara ve film eleştirmenlerine yer verilmemişti, Hıncal Uluç haricinde kendi imzasını koyan yazarı yoktu. “Sinema” daha fazla tercüme ağırlıklı bir dergiydi. Ancak bu yanlış politikadan hızlıca dönüldü ve başta Atilla Dorsay olmak suretiyle çoğu yazarın imzaları görülmeye başladı. Zaman içerisinde mecmua kendi yazar ekibini da yetiştirmişti.

 

Amazon Prime’da Popüler

 

Turkuvaz

Haziran 2008 tarihindeki sayısından itibaren mecmua Ahmet Çalık’ın sahibi olduğu Turkuvaz şirketine geçmiştir. 2010 senesinde mecmua halen aynı firma içeriğinde yayımını sürdürmektedir. Grup devraldığında 5 YTL olan fiyatı şu anda 8 TL.dir

 

Muhteşem Kedi Maurice

 

Önceleri mat kuşe kağıda basılırken sonradan parlak kuşe kağıda yaklaşık 120 sayfa (100 ilâ 136 sayfa arasında değişiyordu) olarak basılmaya başlayan “Sinema” dergisi 22×30 santimetre ebatlarındaydı ve başından beri bu boyutlar hemen hemen aynı kalmıştır. Çok sayıda renkli ve siyah beyaz fotoğrafın yer almış olduğu mecmua sayfalarında bol miktarda reklama da yer verilmiştir. Önceki yıllarda reklamları iç kapak ve ona yakın sayfalarda yoğunlaştırmaya, ara sayfalara olası olduğunca reklam alınmamasına itina gösterilirken, son yıllarda reklam sayfalarına derginin her yerinde rastlanır olmuştur.Dergi birtakım seneler 11 rakam çıkmıştır. Yaz aylarında tirajların düşük olması sebebiyle bilhassa gösterim yaşamının ilk yıllarında Temmuz ve Ağustos aylarının rakamları birleşik tek bir rakam olarak çıkartılmıştır. ilk 21 sayısı tek forma durumunda ortadan zımbalıyken, sonraki sayılar sayfalar sırtlarından tutkallanarak ciltlenmiş halde piyasaya verilmiştir.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?